Тиждень польської мови

зображення_viber_2020-08-03_11-22-13

Чи знаєте Ви, що польська мова при ближчому знайомстві здатна не раз здивувати?🇵🇱
Що звичні для вуха слова не завжди запровадять туди, куди можна було сподіватися: що “portfel” не портфель, а гаманець, “na dywanie” не часто спимо (“килим”), а “na łyżwach” їздимо, але на ковзанці (“ковзани”)? “Owoce” теж можуть стати смаковою несподіванкою, як і “owoce morza” (“морепродукти”, “дари моря”), “dynia” (“гарбуз”) чи “arbuz” (“кавун”). Це буває так легко “zapomnieć”, тобто “забути”, і переплутати сліди.
А чи очікували Ви, що “слухаємо”, “шукаємо” польською “чого” (“czego”), а не “що”, а закохуємося “в комусь” (“w kimś”), а не “в когось” (тому “zakochać się we Lwowie” звучить так кокетливо і двозначно, бо закохуємося як у місті Львові, так і у сам Львів).
Тільки почавши цю пригоду, відкриватимемо наступні подібності і розбіжності, випробовуватимемо свої уявлення, дражнитимемо цікавість. Виявимо, що “dwa koty” (“два коти”), “dwie dziewczyny” (“дві дівчини”), “dwoje dzieci” (“двоє дітей”), але вже “dwaj chłopcy” чи “dwóch chłopców” (“два хлопці”); щоб бути ввічливими, замість звертання на “Ви”, послуговуватимемося аж п’ятьма займенниками: “Pan”, “Pani”, “Panowie”, “Panie”, “Państwo”; а українське “вони” розділятимемо на “oni” і “one”…
Ризикніть пізнати ще одну мову і культуру, отримати доступ до нових можливостей, знань, знайомств! Можливо, Ви зачитуватиметеся польською літературою (яка вже має 5 нобелівських лауреатів); дізнаватиметеся про світ від польських репортерів, що створили феноменальну, визнану у світі школу польського літературного репортажу; захопитеся польським кінематографом, найновіші фільми якого можна дивитися і на фестивалі “Pod Wysokim Zamkiem” у Львові; знайдете для себе улюблену музику (чи то “польську співану поезію”, чи блюзово-роковий гурт “Dżem”, чи щось зовсім відмінне); подорожуватимете до Кракова, Варшави, Вроцлава без бар’єрів і теж краще зрозумієте себе, бо без цих сусідських, часто навіть родинних зв’язків, важко уявити наше минуле, але також теперішнє і майбутнє.
Запрошуємо вивчати польську мову, бути допитливими і відкритими до світу!
Деталі за тел. 0681818800 (Viber, WhatsApp, Telegram).